teisipäev, 16. jaanuar 2018

Veidratest uskumustest ja judinaid tekitavatest asjadest minu elus.

Kas on ka teil kellelgi nii, et lumel kõndides, tekitab see lumekrudin judinaid? Minu puhul on nii. See on nii rõve tunne minu arvates. See tekitab minus külmavärinaid üle kogu keha ning ajab nagu hambad risti suus, et ma suudaksin kuidagi selle lumel kõmpimise üle elada. Lisaks lumekrudinale, ei meeldi mulle sellist karedat villa või riiet katsuda, mis on kare ja no selline ebameeldiv. Tekitab samuti judinaid kehas, nii rõve tunne on see. 
Mulle ei meeldi veel, kui keegi oma kosse vastu sellist põrandat niimoodi liigutavad, et see rõve vilina moodi heli st tekib, tegelikult on veelgi asju mis ei pruugi meeldida aga hetkel rohkem ei tule midagi pähe. 
Tahan veel rääkida veidratest uskumustest meie pere ja inimestega seoses. Nimelt, kas teil on uskumus, et kolmnurkse elektriposti vahelt läbi minna ei tohi, sest siis võid auto alla jääda? 
Või, et kui ukse vahel musi oma peiksile teed, et siis ei tohi seda mitte mingil juhul teha ukse vahel, vaid peab astuma uksest ühele poole ust välja, seda st, et muidu juhtub midagi halba? Või, et saia ei tohi tagurpidi lauale panna, sest muidu saab toit otsa? Või, et leivakotti ei tohi lahti jätta, sest rikkus pidi majast kaduma? 
Ja tõepoolest ma teen neid asju nii nagu õigesti peab tegema. 
Kui Sa lahkud kodust ja siis õues meenub, et unustasid miskit tuppa ning lähed asjale järgi ja Sina siis vaatad peeglisse enne uuesti kodust välja minekut? Mina teen! Sest muidu läheb sel päeval kohe midagi viltu. 
Jah, ma olen alles 16 aga ma teen neid asju. Sa kindlasti küsid Miks? Aga seda just st, et ma olen need uskumused pärinud peamiselt oma isalt, sest ta on neid uskumuste tagajärgi kogenud ning ei soovi, et mul st midagi valesti läheks, et ma neid ei tee. 
Aga olen ka mõndasid kuulnud oma vanaemalt, oma emalt. 

Nüüd küsin mina. Kas Teil on ka peres taolisi uskumusi? Kas peate neist kinni või olete selline, kes neisse siiski ei usu? Milliseid uskumusi teie usute ja milliseid järgite? 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar