kolmapäev, 14. veebruar 2018

Suuhügieen breketidega inimesel + SÄÄSTU breku- ja kikuhari. :D

Tsauki! Me kõik kindlasti teame, kui tähtis ja hädavajalik on meie suuhügieen ja selle hooldamine. Eriti vajalik on hammaste puhastamine ja peale igat söögikorda nende pesemine veel olulisem neile, kel on klambrid/ breketeid vm.
Ja kuna mul on breketid siis ka mina kuulun nende hulka, kes peavad peale igat söömist kindlasti oma rauad suus ära puhastama, sest muidu on hammastega sõnaotseses mõttes pees. Kui sul on breketid ning sa ei pese ega puhasta oma hambaid nii nagu vaja, siis breketite alla jääb selline laik, kus breketid olnud on..Ja ega neid pole kerge parandada..Mulle ütles ortodont selle peale, et siis võib kohe kõik hambad välja muukida, kui hammastehügieen puudub. Ja mina seda küll ei taha! Kes oma hammastest ikka ilma tahab jääda, keeegi ju! Aga peamine põhjus, miks ma seda postitust kirjutan on see, et need hambaharjad, mida ortodondid hambapesuks jagavad, on nii odav saast lihtsalt. Nii närvi ajab see, et kui kikuharja ära pesed hambapastast peale hambapesu siis ega see hari puhtaks väga ei tule, ikka jääb see hari kõvaks ja selle pastaga kokku..

Pesen küll, päris kaua nühin ning puhastan seda harja aga no lihtsalt ei tule see kogu pasta ära..Ma ei tea, kuidas seda harja täielikult puhtaks saada, et see pole nagu kõva ja pastaga..Mina isiklikult neid ortodontide poolt hambaharju kasutada ei taha, sest no nii säästukaid harju pole küll mõtet kasutada.
Samas nagu mulle öeldi, et võibki ainult arsti poolt antud harju kasutada breketite- ja kikupesuks, sest see hari peab olema tavaline ja pehme..mitte nagu tänapäeval..on mingisuguste mustritega ja suhteliselt kõvad.


                                         
                                             Pilt mu säästu hamba- ja brekuharjast. :D 

Ehk on kedagi, kes oskab pisut nõu anda, kust häid kikuharju saada, mida võib ka brekudega kasutada? Või kuidas puhastada seda saasta harja nii, et see pastaga kokku ei jääks ning jäigaks ei jääks? 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar