laupäev, 24. märts 2018

Raamatud - Uue info omandamise allikad.


Raamat - Trükipoognaist koosnev terviklik väljaanne, mida katavad kaaned. See on kirjanditeos, millesse on autorid pannud kirja oma mõtted, tunded, seiklused, elulood. Oleneb, millisest raamatust otseselt rääkida. Mida me saame raamatutest? Raamatud annavad võimluse tunda elust rõõmu, end harida ning arendada. Raamat on miski, mis aitab end reaalsusest välja lülitada ,,elada kellegi teise elu'' läbi raamatu lugemise. Raamatud on uue info omandamise allikaks, õppimiseks ja enesega olemiseks. Kuna meil siin maailmas ei ole teab, kui palju lõputult aega ning raamatuid on pääris -päris palju, on mõistlik lugeda raamatuid, mis meid kõnetavad ja midagi meile juurde annavad.
Nüüd ongi see koht, kus on probleeeeem. :O Mina ei ole raamatulugeja kunagi olnud. Ma ei armasta raamatuid lugeda. Aga kuna koolides on see kohustuslik siis ma paraku pean need kuidagi läbi lugema. Nii ma siis iga uue raamatu korral, selle kiirelt läbi lehtisen ja selle põhjal kokkuvõtte ka teen. Ma ei ole täielikult süvenenud neisse, sest ma ei tea..Mul on mingi blokk ees vm. Ma lihtsalt ei saa raamatuid lugeda. Ma isegi vahel tahaks lugeda aga ma ei suuda lihtsalt. Ma ei tea. miks või, mis värk on aga nii paraku on. Ju siis pole ma selleks loodud, et ma suudaks raamatuid lugeda.
Sellega seoses mõtlesin selle postituse siin teha..Et kas on inimesi, kes põhikooli ajal ka raamatutest mööda viilisid ja lugeda ei meeldinud? Ehk on mõtteid, kuidas saada raamatutega sõbraks kuidagigi?
Ma tahaks suuta neid lugeda, reaalselt tahaks.
Ma olen siin uurinud ja mõelnud, et võiksin ju proovida mingit uut ja huvitavat raamatut lugeda, mis reaalselt panebki lugema raamatut lõpuni ja haarab endaga kaasa aga pole ideid, milliseid raamatuid proovida lugeda. Aitaksid? :) Pane kommentaariumi oma raamatuvalik kirja, mis sinu arvates haaraks mind lugema, kui mitte raamatuarmastajana.
Mainin ära ka, et kohustuslik lugemine on see kuu kooli poolt: Uudisproosa al 2012''. Ükskõik, mis zanr aga raamatu esma väljaanne peab olema alates 2012 aastast. Ise olen mõelnud Jane blogist inspiratsiooni saades, et äkki prooviksin lugeda Mihkel Raua raamatuid aga neid vist peab lugema nii, et esimesest raamatust peale, sest need nagu jätkuvad igas raamatus vm.
Igastahes ma loodan, et ma kunagi suudan ka raamatuid reaalselt lugeda nii, et mulle meeldib seda teha.

Nüüd aga kaasakiskuvaid raamatuid jagama. 

4 kommentaari:

  1. Soovitaks Margus Karu 'Nullpunkt'. See on väga hästi kirjutatud!! Traagiline, aga samas ajab tihti kõvahäälselt naerma, sest dialoog on nii vaimukas. Ja kuna on noore inimese kirjutatud, siis on ehk samastumust rohkem kui mõne teise raamatuga. Lisaks on raamatus kasutatud keel ja stiil äge ja kohati kõnekeelele lähemal kui mõnes teises raamatus. Paraku ilmus 'Nullpunkt' küll enne aastat 2012. See on muidugi asja miinuspool hetkel...

    VastaKustuta
    Vastused
    1. Omal valikul püüan proovida lugeda. :) Eks kirjutan ka tagasiside raamatutest hiljem blogisse, kui aeg seal maal. Aitäh kommenteerimast!

      Kustuta
  2. Minule meeldisid kohutavalt "Tulevikuta lootus" ja "Nahka kriipivad nädalad". Minu jaoks kirjeldamatud emotsioonid! Soovitan!

    VastaKustuta
    Vastused
    1. Kindlasti vaatan üle ka need!

      Kustuta