reede, 8. juuni 2018

1-3.06.2018 Uus suund minu elus.

Leer

Te aimate, millest ma nüüd jutustama hakkan. Ma nimelt otsustasin, et  astun rajale, millel ma varem pole käinud. Rajale, mis on täis seiklusi, ülimat positiivsust, uusi kogemusi, aga ka käänulisi teid, millest tuleb olla üle ja edasi minna. Peamine on, et on usku, kellesegi, keda pole ma näinud aga ma näen, neid, keda too kangelane on loonud ning ma usun maailma loojasse. 

Selle sammu astusin ma paar nädalat tagasi, kui läksin kirkust läbi, et aega panna ristimisele, et saada kristlaseks. Ilmselge on see, et kuna mu vanemad, vanavanemad on ristitud ja leeritud, siis tekkis ka minul huvi selle kõige vastu. Niisiis ma kiriku juurde jõudes, küsisingi, et kas oleks võimalik ristida. Kuna oli lähenemas ka leerilaager, siis kirikuõpetaja  pakkus võimalust ka kohe leerilaagri minna, mis toimus 1-3. juunil. 

1. juuni 2018 

Leerilaaer toimus Järva-Jaani pastoraadis, kus olid koos Järva-Madise ja Järva-Jaani koguduse noored leerilapsed, k.a ka mina ja õpetajad. Tol päeval oli mu pea täis mõtteid: ,, Mis mind päriselt ees ootab? Kes seal kõik koos on? Mis seal toimuma hakkab? Kas ma tegin õige sammu? '', enne laagri jõudmist. Aga no huvi oli suur ja kohale ma läksingi. Esimesel laagripäeva õhtul oli tutvumine, mille küsimused olid nii rasked esmapilgul, sest polnud varem sellistele küsimustele keskendunud. 
Aga vastused sain nendele küsimustele igatahes kirja. Oli tore tuttavaks saada uute inimestega, kes ei võta sind nagu enamus noori, kes teistest lugu ei pea ning ei võta teisi nii nagu nad tegelikult on. 
Üks osa oli kristlikke laulude laulmine-need laulud on mõtlemapanevad, siirad, harmooniat täis. 
Peamine laagriosa oli teatud teemade läbitöötamine, mis oli plaaniks läbida. Nii nagu oli plaanitud, nii ka tehtud sai, läbisime teemad, millest andis palju ammutada ja õppida. 
Palvetasime, mängisime mille läbi sai end avada sisemiselt, sõbrunesime ja olime niisama. 

2.juuni 2018 

Hommik algas hommikusöögiga, aga enne sööki oli palve, mis ehmatas algul ära, sest noh, polnud varem sellise asjaga kokku puutunud..Oli kuidagi veider, sest esimese korraga ei osanud kaasagi laulda, ümisesin vaikselt. Aga see hakkas mulle isegi meeldima pärast teist korda. :) 
Sel päeval läbisime koguni kolm teemat, mis olid huvitavad ja ma hakkasin mõistma, kes on jumal, kuidas teda mõista/tunnetada. Pärast teemade läbimist, oli õhtupalvus kirikus..
Esmane kogemus kirikus olles nii pikalt ja veel lauldes, palvetades ja patte andeks paludes paberile kirja pannes, tundsin kergendust pärast paberile nii mõndagi kirjutades, mis mind vaevanud oli. 
Õhtul oli filmikas, aga mina liikusin koju, sest kodus tundus parem olevat. 

3.juuni 2018 

Olin pisut enne seitset pastoraadis tagasi. Uitasin niisama ringi ja jutustasin Triinuga seni, kui teised ärkasid. Sõime kõik koos hommikust, siis liikusime jumalateenistusele kirkikusse..Mis oli ka esmane kogemus. Enne kirku liikumist, pakkus noortejuhataja Tene, et kes oleks nõus palveid lugema teenistusel. Pakkusin end üheks neist lugejatest. Niisiis liikusime kiriku ja alustasime teenistusega, mille teenisin kaasa. Kuna varasem kogemus puudus, siis oli veidi kehv jälgida, kus järg on, aga sain lõppkokkuvõtteks ilusti hakkama. Palve lugemine teistele oli hirmutav, sest no mul tekib see lavanärv alati..Aga ka see oli täitsa tehtav asi. Armulaual polnud ma ka kunagi käinud, vot see oli ülituus kogemus minu jaoks, olin varem seda kogemust tunda tahtnud ja tol korral saingi, nii rahul olen! 


Kokkuvõtteks võin öelda, et oli uute tutvuste, kogemuste, teadmisterohke nädalavahetus, mis ei unune, sest see oli ju ikkagi esimene nädalavahetus, millega alustasin oma teed Jumala juurde. 
Oli mega tore. Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar